Ana sayfa Güncel Bitcoin Nasıl Alınabilir?

Bitcoin Nasıl Alınabilir?

371
0
PAYLAŞ

Her geçen gün değerini daha da arttıran dijital para birimi bitcoin sahibi olmak birçok insan için bir sır. Neden mi?  Çünkü nasıl sahip olunacağı hakkında kalıplaşmış bir yöntem bulunmuyor. 2017 sonunda 10 bin doların üzerine çıkacağı düşünülen bitcoin sahibi olmak için izleyebileceğiniz yöntemleri sizin için derledik.

A) Cüzdanınızı Oluşturun

Bitcoin almadan önce atılması gereken ilk adım, bitcoin aldıktan sonra onu nerede saklayacağınızı bilmek gerekiyor.

Hesap alındıktan sonra her bir coinin atanması gereken kimlik gerekli. Yani bitcoin sahibi olmak isteyenin dikkat etmesi gereken en önemli nokta veri olduğu anlaşılıyor. Eğer kişisel verilerinizin kaybolursa, faturanızın kaybolmasıyla aynı anlama geliyor.

“Hot wallet” gibi birçok servis bitcoin alıp depolamak için hizmet veriyor. Ayrıca Ledger gibi opsiyonlar da kişisel bilgisayarınızda depolama imkanı tanıyor.

Göz atabilirsiniz...  Apple Piyasa Değerini Uçurdu!

B) Bitcoin işlemi gerçekleştireceğiniz satıcıyı bulun

Bitcoin’i mobil telefon üzerinden güvenli bir internet ortamında satın almak ta varken, bu şekilde yaptığınız satın almalarda işlemlerden ciddi miktarda paralar alınıyor.

Bunun yanı sıra, Virwox gibi aracı firmalar satın alma esnasında çok az soru sorarak müşterilerini çok zorlamıyor ancak hizmet bedeli olarak da diğer servislere kıyasla daha çok ücret alıyor. Coinbase yeni başlayanlar için en mantıklı seçenek gibi gelse de, isteyenler bitstamp’i de kullanabilirler.

C) Satın aldığınız bitcoin’ i cüzdanınızda saklayın

Satın aldığınız bitcoin‘i güvenli bir yerde saklamanız en önemli önceliğinizdir. Buradan anlatılmak istenen, kendi kişisel hesabınızda saklamanız olması gerektiği anlaşılmalıdır.

Göz atabilirsiniz...  Sony Xperia XZ Premium 960 FPS Kamera Arkası

Diğer çok önemli olan husus da güvensiz ve şifrelenmemiş internet bağlantılarından hesabınıza erişmemeniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here