Ana sayfa Bilgisayar Google Drive Yakında Bilgisayarınızı Yedekleyecek

Google Drive Yakında Bilgisayarınızı Yedekleyecek

388
0
PAYLAŞ

Google, Drive‘ı çok daha sağlam bir yedekleme aracı haline getiriyor. Yakında, Drive klasörünün içinde yaşamak zorunda olduğunuz dosyalar yerine Google, sizin belirlediğiniz herhangi bir klasör içindeki dosyaları izleyebilecek ve isterseniz yedekleyebilecek. Bu, masaüstünüzü, tüm belgeler klasörünüzü veya daha başka belirli yerleri yedek altına alabileceğiniz anlamına geliyor.

Google’ ın yeni yedekleme özelliğini, 28 Haziran’da Called Backup and Sync adlı yeni bir uygulama şeklinde çıkaracağını açıkladı. En azından bazı durumlarda Yedekle ve Senkronizasyon uygulaması hem standart Google Drive uygulaması hem de Google Fotoğraflar Backup uygulamasının yerini alacak gibi görünüyor. Google, düzenli tüketicilerin yeni uygulamayı çıktıktan sonra indirmelerini öneriyor, ancak işletme kullanıcılarının şimdilik mevcut Drive uygulamasını kullanmaları gerektiğini söylüyor.

Göz atabilirsiniz...  Superonline’dan yeni evlere ışık hızında fiber fırsatı

Google Drive’ın genişletilmiş yedekleme özelliği ile birlikte tam olarak ne kadar yedekleme yapabileceğiniz net değil. Şimdiye kadar mümkün olduğu gibi, Drive’daki bazı genel dosya türlerini açıp düzenleye bileceksiniz. Ancak Drive’ı aracı olarak kullanarak, bu dosyaları başka birden çok bilgisayara senkronize edip edemeyeceğiniz belli değil.

Bu dosyaların tümü büyük olasılıkla Google Drive depolama alanı limitinize dahil olacak. Yedekleme alanınız ücretsiz hesaplardaki 15 GB’lık kullanım alanınızı zorlayacağa benziyor.

Senkronizasyon uygulamalarında biraz daha esneklik isteyen herkes için, Google bu uygulaması sayesinde kazanan taraf haline gelecek gibi görünüyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here