Ana sayfa Güncel Instagram’dan Yeni Etiket Geliyor

Instagram’dan Yeni Etiket Geliyor

295
0
PAYLAŞ

Instagram, ücretli yayınları ücretsiz içerikten daha iyi ayırmak için yeni bir etiket ekliyor. “Ücretli ortaklık …” sözcükleri içeren etiket, önümüzdeki haftalarda markaları veya ürünleri tanıtan ünlüler ve diğer kullanıcılar tarafından oluşturulan sponsorlu yayınların ve hikayelerin üstünde görünecek.

Eklenen aynı hafta, bir raporun Instagram’ın en popüler kullanıcıları tarafından yapılan ücretli gönderilerin yüzde 93’ünün FTC yönergelerine göre etiketlenmediğini iddia ettiği öne sürüldü. Mediakix pazarlama firması tarafından bir araya getirilen raporda, Instagram’ın en çok takip edilen 50 hesabı incelendi ve sponsorlu yayınların yüzde 61’inin moda endüstrisi ile ilişkili olduğu tespit edildi. BuzzFeed’in Katie Notopoulos, bu verileri daha da kırarak, yayınları dört kategoriye ayırdı: Uzun vadeli bir sponsorluk (yayınların yüzde 49’u) ifşa edemeyen yayınlar, pahalı bir defalık hediye (yüzde 16), daha ucuz bir hediye (Yüzde 12) veya tek ödemeli reklamlar (yüzde 12).

Göz atabilirsiniz...  2017 Yılın Otomobili Seçildi: Peugeot 3008

FTC yönergeleri, sponsorluk yaptığı yayınların ya ekli metinde “sponsor” gibi kelimelerle ya da #ad gibi hashtag’ları kullanarak ücretli reklamcılık yaptığı açık bir referansı olduğunu belirtmektedir. Aktif Instagram kullanıcıları, daha önce #sp veya #partner gibi belirsizlik karma etiketleri kullanarak bu sistemin yollarını bulmuşlardı.

“Ücretli ortaklık …” etiketine sahip yayınlar için metrikler, kullanıcıların ve reklam verenlerin kullanımına sunulacak ve pazarlama parası için ne kadar geniş bir erişime sahip olduklarını görebileceklerdir. Bir postanın yaratıcısı, Instagram’ın içindeki metrikleri görebilirken iş ortakları, onu Facebook Sayfa Insights uygulamalarıyla görüntüleyebilecek.

14 Haziran, 10:31 itibariyle Instagram, kullanıcıların ve işletmelerin sponsorlu yayınlarla ilgili metrikleri nerede görebileceğini açıklığa kavuşturdu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here