Ana sayfa Bilgisayar Microsoft’un Büyük Windows Güncellemesi

Microsoft’un Büyük Windows Güncellemesi

300
0
PAYLAŞ
An illustration of the dangers of computer viruses and malware

Microsoft’un bir sonraki büyük Windows güncellemesi, kötü niyetli yazılımlarla mücadele etmek için AI kullanacak…

Windows Fall Creators Güncellemesi, bu günlerde platformu hedef alan artan oranda siber saldırılarla zamanında hazırlanmış kapsamlı bir güvenlik güncellemeleri ile gelecek. Microsoft, bir blog yazısında, önümüzdeki önemli güncellemenin, enfeksiyon bulguları oluşturan bir Win 10 kurumsal hizmet olan Windows Defender Gelişmiş Tehdit Korumasını nasıl düzelteceğini ortaya koydu. CNET’e göre, Windows kurumsal direktörü Rob Lefferts, bu yükseltmenin, ATP’nin siyaha saldırıları önlemede daha iyi olmasını sağlayacak bir AI anti-virüsü oluşturmak için Redmond’un bulut tabanlı hizmetlerinden gelen verileri kullanacağını söyledi.

AI’nın özelliklerinden biri, bilgisayarda önceden bilinmeyen bir malware’in varlığını anında alabilmesidir. Microsoft daha sonra buluttaki kötü amaçlı yazılımları hızla karantinaya alabilir ve diğer bilgisayarları korumak için kullanılabilecek bir kimlik imgesi oluşturabilir. Lefferts, siber saldırıların yaklaşık yüzde 96’sının yeni kötü amaçlı yazılım kullandığını söylüyor; bu nedenle bu özellik özellikle yararlı görünüyor. Microsoft’un savunma önlemlerini sunma şeklini kesinlikle değiştirebilir, çünkü şu anda araştırmacıları bir tanesini uyandırması saatlerce sürüyor. İş bitinceye kadar, kötü amaçlı yazılım zaten daha fazla bilgisayara yol açmış olabilir.

Göz atabilirsiniz...  Elektrikli Otobüs Tek Şarjla 1772 KM Gitti

ATP’nin yeni güvenlik özellikleri başlangıçta yalnızca kurumsal müşterilere sunulacakken, CNET, Microsoft’un bunları sıradan kullanıcılara sunmayı planladığını söylüyor. Buna ek olarak, şirket ATP’nin “Windows’un ötesinde daha fazla platform” u desteklemesini istiyor ve bunun olmasını sağlamaya çalışıyor. Microsoft, Eylül ve Ekim ayları arasında Fall Creators’ın önizlemesini yayınlayacak ve bu nedenle bu özelliklerin (ve daha fazlasının) bazı işletmelerin ve şirketlerin bilgisayarlarının o zamana kadar çalışmaya başlaması sağlanacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here