Ana sayfa Güncel Trump ve Kim Jong-un Atışması Sığınak Satışlarını Patlattı

Trump ve Kim Jong-un Atışması Sığınak Satışlarını Patlattı

125
0
PAYLAŞ

Asya kıtasına en yakın ABD topraklarından biri olan Guam’ı vurmakla tehdit eden ve planlarını sergileyen Kuzey Kore lideri Kim Jong, bölgedeki sivil savunma ofisinin acil durum bildirisi yayınlamasına neden oldu. 3400 km mesafeli bir atış yapması ve böylece 7000 ABD askerinin yaşadığı Guam’ı vurması olası görünen Kuzey Kore’nin yükselttiği tansiyonla birlikte sığınak satışlarında patlama yaşanıyor.

Her ne kadar Guam’da ABD’nin THAAD adını verdiği yüksek irtifa savunma sistemi yer alsa da Kaliforniya merkezli sığınak üreticileri talepte patlama yaşıyor. Sadece son birkaç gün içinde dünya genelinden 30 müşteri sığınak satın almış. ABD dışında Japonya’dan bile alıcı olduğu söyleniyor. Gemilerde taşınan konteynerlere benzeyen bu çözümler yalıtımlı ve iç kısım yaşama uygun.

Göz atabilirsiniz...  HTC'nin VR Bölümünü Elden Çıkaracağı İddiası

Bu görülen geniş hortumu andıran sığınaklar hava geçirmez ve yerin 6 metre altına gömülecek biçimde tasarlanmışlar. Başlangıç fiyatı 10 bin dolar ve nispeten ucuz. Parası çok olanlara daha gelişmiş revirli, spor odaklı, cephanelikli sığınaklar yapılabiliyor. Bazı firmalarsa yer altına sığınaklar yapıp lüks tasarımlı bölümleri satıyorlar. Kuzey Kore’ye daha yakın olan Japonya gibi ülkelerde daha gergin bir bekleyiş var.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here