Ana sayfa Oyun PS4 Pro sayesinde PlayStation satışları iki katına çıktı

PS4 Pro sayesinde PlayStation satışları iki katına çıktı

247
0
PAYLAŞ

Sony’nin son gözdesi olan PlayStation 4 Pro, oldukça hzlı girdi hayatımıza. Çıktığı günden bu yana oyun sevenlerin gözdesi haline gelen oyun konsolunun PlayStation’a kattığı değer ise oldukça yüksek durumda.

Kullanıcıların uzun süredir merakla bekledikleri Play Station 4 Pro kısa bir süre önce Türkiye’de satışa çıktı. Tüm dünyada aynı fiyata satılan oyun konsoluna oldukça fazla ilgi olduğu gözlerden kaçmadı. Özellikleri ve yüksek performansı ile çok beğeni toplayan PlayStation 4 Pro, Sony’nin oyun konsolu satışlarını 2 katına çıkarmasını sağladı.

Sony PlayStation Satışları %200 Arttı

ps4-pro-sayesinde-playstation-satislari-iki-katina-ciktiSony cephesinden gelen bilgilere göre, oyun konsolu en fazla Birleşik Krallık’ta satıldı. Ülkenin %65’inin PlayStation 4 Pro sahibi olduğu öğrenildi. Ülkelerde gerçekleştirilen satış rakamları baz alınarak belirlenen rakamlara göre PlayStation 4 Pro’nun Sony oyun konsolu satışlarını iki katına çıkardığı belirlendi. Xbox One satışlarının ise %44 oranında kaldığı açıklandı.

Bu sonuçlarla PlayStation’un en yakın rakibi Xbox One’a büyük fark attığı ifade edilirken, Sony’nin bu yeni gözdesi sayesinde uzun bir süre liderlik koltuğundan inmeyeceğinin de altı çizildi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here