Ana sayfa Mobil Mobil telefonlara başörtülü kadın emojisi geliyor

Mobil telefonlara başörtülü kadın emojisi geliyor

920
0
PAYLAŞ

Sosyal medya ve anlık mesajlaşma uygulamaları büyük ilgi toplamaya devam ediyor. akıllı telefon kullanıcılarının vazgeçilmezi haline gelen bu uygulamalar günlük yaşamın bir parçası olmayı başardı. Uygulamalarda en çok dikkat çeken özellik ise kuşkusuz emojiler oldu.

Emojiler sayesinde herkes o anki duygusunu çok kolay ifade etmeye başlayınca, emojiler bir anda gözde özelliklerden biri oldu. Her güncelleme ile yeni görseller eklenen bu özelliğe yepyeni bir emoji daha eklendi.

Başörtülü Kadın Evrensel Kod Konsorsiyumu’na Girdi

mobil-telefonlara-basortulu-kadin-emojisi-geliyorEmojiler üzerinde yeni gelen haberlere göre 15 yaşında olduğu belirtilen Suudi asıllı Rayuf Alhumedi, emoji seçiminde büyük role sahip olan Evrensel Kod Konsorsiyumu’na başvuruda bulundu. Emojinin kullanılması için Konsorsiyum tarafından oylanmasına geçildiği öğrenildi. Sosyal medya ve anlık mesajlaşma uygulamalarında kullanılan emojilerin arasında başörtülü kadın emojisinin de bulunmasını isteyen gencin bu isteği Konsorsiyum tarafından kabul edildi.

Karar kapsamında, 2017 yılında eklenecek olan yeni emojiler arasında başörtülü kadın da bulunacak. Bunun yanı sıra emziren kadın ve cinsiyetsiz birey emojisi başta olmak üzere 56 farklı emojinin daha geleceği öğrenildi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here