Ana sayfa Güncel MacBook Pro tamir edilebilirlik testinin sonucu kullanıcıları şaşırttı

MacBook Pro tamir edilebilirlik testinin sonucu kullanıcıları şaşırttı

253
0
PAYLAŞ

Apple’ın kısa bir süre önce piyasaya çıkan dizüstü bilgisayarı MacBook Pro, daha çıkmadan büyük ilgi görmeye başlamıştı. Kullanıcılarına ulaşmaya başlayan yeni nesil bilgisayar ile ilgili testler de gecikmeden başladı.

Her çıkan dizüstü bilgisayara uygulanan testlerin MacBook Pro üzerinde de uygulandığı belirtildi. Bu testlerden en önemlisinin ise tamir edilebilirlik testi olduğu ifade edildi. Test için dizüstü bilgisayarın içi tamamen açıldı.

MacBook Pro Kolay Tamir Oluyor mu?

macbook-pro-tamir-edilebilirlik-testinin-sonucu-kullanicilari-sasirtti1Yeni nesil teknolojik ürünler üzerinde birçok test uygulayan ve kullanıcılara bilgi veren grup olarak tanınan iFixit’in yeni ürünü Apple’ın son gözdesi MacBook Pro oldu. Dizüstü bilgisayarı satın alan grup ilk iş olarak içini açarak tamir edilebilirlik testinden geçirdiğini ve sonuçların oldukça ilginç olduğunu açıkladı.

Grup test sırasında bilgisayarın Touchbar özellikli modelinde büyük sıkıntı yaşadıklarını, Touchbar kısmını sökmenin imkansız olduğunu ve bu bölümün kırmadan sökülemeyeceğini açıkladı. Bilgisayarın hoparlör için hazırlanan kısmında aslında hoparlör bulunmadığını belirten grup, bu kısmın estetik görüntü için yapıldığını ve gerçek hoparlörlerin bilgisayarın yanlarında olduğunu söyledi.

iFixit grubu, inceleme sonucunda MacBook Pro’nun tamir edilebilirliğini çok az bulduğu ve bu konuda markaya 10 üzerinden 1 puan verdiği öğrenildi.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/tekcom/public_html/wp-content/themes/Newsmag/includes/wp_booster/td_block.php on line 997

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here