Ana sayfa Mobil Nokia 3310 Ön Sipariş Rekorları Kırıyor

Nokia 3310 Ön Sipariş Rekorları Kırıyor

1002
0
PAYLAŞ

17 yıl aradan sonra yeniden piyasaya sürülen Nokia 3310 büyük ilgi görüyor. Ön sipariş alınmaya başlayan cep telefonu İngiltere’de amiral gemi telefonları geride bıraktı.

İngilterede telefonun ön siparişini alan perakende şirketi Carphone Warehouse, ilginin çok yüksek düzeyde olduğunu ve bir cep telefonundan beklenmeyecek şekilde talep gördüğünü ifade ediyor. Tabii ki telefonun bir efsane olması ve 50 dolar etiket fiyatı olmasıda bu konuda etken.

Bu hafta Nokia 3310 internette de fırtına gibi esti. Tanıtımı yapıldıktan sonra Google üzerinden aranma oranı yaklaşık %800 arttı. Bu da bu hafta yaklaşık olarak 8 milyar aramaya konu olduğu anlamına geliyor. Ayrıca telfonla gelen yeni yılan uygulamasının gördüğü ilgide azımsanmayacak düzeyde. Şimdiden birçok türevi Play Store’da yerini aldı bile.

Uzmanlar bir yandan da bu ilginin firmaya zarar verebileceğini belirtiyor. Çünkü firmanın diğer telefonlarına olan rağbetin azalacak olması ve Nokia 3310’un sadece sürümle para kazandırabilecek olmasıda firma için kötü bir haber olabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here