Ana sayfa Güncel Samsung S8 ekranı yanabilir mi?

Samsung S8 ekranı yanabilir mi?

378
0
PAYLAŞ
piksel kaybı, piksel yanması, samsung s8 piksel kaybı

Samsung S8 ekranı yanabilir mi?

Dünya’nın merakla beklediği Amiral gemi telefon Samsung S8’de ve Plus modellerinde kullanıcıların hizmetine sunulan ekran altında yer alan parmak izi okuyucu teknolojisinin belli başlı sorunları beraberinde getirmesi gündeme geldi.

Milyonlarca pikselin yer aldığı AMOLED ekranlarda zaman zaman meydana gelen hayalet bölgeler uzun kullanımlarda kullanıcıların ciddi sorunlar ile karşı karşıya gelmesine neden oluyordu. Bu konuda bugüne kadar çalışmalarına devam eden firmalardan Samsung’un yeni amiral gemisi S8 hakkında ortaya atılan iddiaları verdiği yanıt kullanıcıların tatmin olmasına neden oldu.

Ekran pikselleri yanabilir mi?

AMOLED ekranlarda tercih edilen piksellerin zaman içerisinde hareketsiz kalması ekranlarda parlaklık olarak farklı bölgelerin oluşmasına neden oluyordu. Özellikle eski Plazma televizyonlarda sık sık karşılaşılan bu sorunların artık yeni cep telefonlarında da gün yüzüne çıkmaya başlamasından sonra S8’de de bu sorunun olup olmayacağı merak edilmeye başladı.

Geçtiğimiz yıllarda kullanıcıların hizmetine sunulan Galaxy S7 modellerinde sabit saat göstergelerinde hayalet bölgelerin önüne geçmek için hareketli çözünürlük tercih eden firma yeni S8 modelinde de parmak izi okuyucu için aynı özelliği kullandığını açıkladı. Ekranın içine monte edilen ekran tuşu için uzun bir süre çalışan firmanın bu bölgeye devamlı olarak hareketli bir piksel göndererek bu sorunun üstesinden geleceğini açıklaması dikkatleri üzerine çekti. Sürekli olarak hareket halinde bulunan bu tuşa gelen pikseller sayesinde uzun kullanımlar sonucunda ekranda herhangi bir hayalet bölge oluşmayacağını açıklaması kullanıcıların içinin rahatlamasına neden oldu. Firmanın yaptığı bu açıklamadan sonra bakalım firmanın uzun kullanımlar sonrasında böyle bir sorun ile karşı karşıya kalıp kalmayacağı merak konusu olmaya başladı.

Eğer firmanın iddia ettiği gibi hareketli pikseller bu telefonda bulunuyorsa telefonda bu tarz bir sorun ile karşı karşıya riskinin en aza indiğini belirtmek istiyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here