Ana sayfa Güncel Türkiye Drone Ligi Başlıyor…

Türkiye Drone Ligi Başlıyor…

1152
0
PAYLAŞ

Türkiye’ de ilk defa hayata geçirilecek olan DRONE LİGİ’ nin startı 11 Mart 2017 Cumartesi günü saat 13:00 ile 20:00 saatleri arasında Küçük Çiftlik Park’ ta verilecek.

Son dönemde oldukça rağbet gören drone lar artık ligi ile de anılmaya başlayacak. Birden farklı sektörden kullanıcılara hitap eden ve her geçen gün giderek artan drone sürücülerinin  ligi merakla bekleniyor.

Lig, Bilim ve Teknoloji haftasında başlayacak ve 6 farklı etaptan oluşacak. İlk etap olan İstanbul’dan sonra Ankara, İzmir, Antalya, Adana ve Eskişehir etapları tamamlanınca şampiyon olan pilot, yurt dışındaki drone yarışlarına katılmaya hak kazanacak.

Özel olarak tasarlanan pistlerde mücadele edecek olan dronelar, üstlerine monte edilen kameranın çektiği görüntüleri pilotların (Drone Sürücüleri) gözlüğüne yansıtacak. Bu sayede gözlük üzerinden direkt drone yönü belirlenebilecek. Türkiye Drone Ligi’nin yarışları altı etaptan her biri özel olarak tasarlanmış farklı pistlerden oluşacak.

Türkiye Drone Ligi’nin organizasyon ve sponsorları tarafından verilecek değerli ödüllerin yanı sıra lig şampiyonuna 8.000 TL, ikincisine 4.000 TL ve üçüncüsüne de 2.000 TL ödül verecek. Türkiye Drone Ligi’nde ben de olmak istiyorum diyorsanız pilot başvuruları ww.turkiyedroneligi.com adresi üzerinden yapılıyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here