Ana sayfa Güncel Fiyat Performans Canavarı General Mobile GM 6 Geliyor

Fiyat Performans Canavarı General Mobile GM 6 Geliyor

607
0
PAYLAŞ
Google ile yaptığı ortaklık ile Android One projesine adeta farklı bir boyut kazandıran General Mobile, özellikle 4G, GM 5 ve GM5 Plus modelleri ile birçok kesimi mutlu etmeyi başarmıştı. Şu anda General Mobile telefonlar 25 ülkede satılmaya devam etmekle birlikte, bu sayıyı 2017 yılında 45 ülkeye çıkarmayı hedefliyorlar.

 

Fiyat performans konusunda lider durumda olan marka bu yılda Gm 6 ile aynı durumu devam ettirecek gibi gözüküyor.

 

Fiyatı Merak Konusu

En iyi donanımı en uygun fiyata vermeye çalışan firmanın bu yıl ki dezavantajı ise ülkemizdeki kur artışı. Birkaç yıldır 1000 liranın altında satmayı başardıkları GM 5 ve GM 5 Plus sonra GM 6‘nin fiyatı merak konusu.

 

Edilinen bilgilere göre telefonun 64bit bir Mediatek işlemci ile gelmesi büyük bir olasılık. Google’ın da telefonlarında MediaTek kullanacak olmasıda fiyat performans konusunda umut verici. Ancak fiyat durumunu düşününce MT6732, MT6735, MT6737 gibi bir yonga setine sahip olması daha olası. Bu serilerde ise Cat-4 LTE modem var. MT6738’de ise Cat-6 modem yer alıyor. General Mobile fiyat konusunda biraz daha zorlayarak Cat-6 modemi getirmesi rekabeti artıracaktır.

 

5inç Ekran

Tek veya çift sim seçenekleri, artırılabilir hafıza ve 5″lik ekran beklenen özellikler. Ekran çözünürlüğünün 720p mi yoksa Full HD mi olacağı ise merak konusu.

 

Parmak İzi Okuyucu İle Gelebilir

Daha önceki modellerinde parmak izi okuyucuya bulundurmayan General Mobile, GM 6 ile bu noktada yeni bir döneme adım atarak parmak izi okuyucuya ver yerebilir.

 

Tüm bunların yanında telefonun Google ortaklığı olması sebebiyle 2 yıl boyunca tüm Android güncellemelerini alacak olması zaten telefonu rakiplerinin epey bir önünde yer almasını sağlıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here