Ana sayfa Güncel Samsung S8’in kalp sensörü ne işe yarıyor?

Samsung S8’in kalp sensörü ne işe yarıyor?

381
0
PAYLAŞ

Samsung S8’in kalp sensörü ne işe yarıyor?

Galaxy serisinin son amiral gemisi olan S8’in satışa sunulmasından sonra telefon hakkında merak edilen birçok soru işaretinin giderilmesi konusunda sizlere yardımcı olmak istiyoruz.  Telefonların arkasında yer alan bu kalp sensörünün LED flaşların hemen altına bulunduğunu ve ne işe yaradığını sizlere belirtmek istiyoruz.

Birçok kullanıcının farkında olmadığı Kalp sensörünün ne gibi bir özelliği bulunmaktadır?

Son derece zekice bir hamle yaparak kalp sensörü tuşunu deklanşör olarak kullanmanıza yardımcı olan Samsung S8 firmasının bu özelliğini kullanarak bulanık fotoğraf çekmenin tarihe karışmasını amaçladığını belirtmek istiyorum. LED flaşın hemen altında bulunan bu sensörü aktif hale getirmek için yapmanız gereken adımları açıklamak istiyoruz.

Telefonunuzun menüsünden kamera ayarları seçeneklerine giriş yaptıktan sonra, fotoğraf çekme seçenekleri menüsünün içerisine giriş yapmanız gerekmektedir. Burada bulunan kalp atış sensörünün üzerine dokunarak menüyü aktif hale getiriyoruz ve bu özelliği kullanmaya başlıyoruz.

Bu sistemi nasıl çalıştıracağınız konusunda merak ettiğiniz sorunun cevabını verelim.

Ön kamera ile çekeceğiniz fotoğraflarda sensörün devreye girmesi son derece basit. Aktif hale getirdiğimiz bu sensörden sonra ön kamera ile çekmek istediğiniz fotoğraf karesini yakalamak için sensöre dokunmanız yeterli olacaktır. Sensöre dokunduktan sonra deklanşör özelliği devreye girecek ve bu sayede bu özelliği kullanma fırsatını bulmuş olacaksınız. Özelliğin sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlamak için arka kameranın hemen yanında bulunan bu tuşu düzenli olarak temiz tutmanız gerekmektedir. Aksi durumda beklenen verimi almama şansınız bulunmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here