Ana sayfa Oyun Steam Dün Akşam Rekor Kırdı

Steam Dün Akşam Rekor Kırdı

333
0
PAYLAŞ

Dün akşam oyuncuların daimi yeri olan Steam‘de anlık oyunu rekorunun kırıldığı görüldü. Steam üzerinden dün akşam saatlerinde anlık 14,207,039 kişinin oyun oynadığı tespit edildi. Rekor sayıdaki bu oyuncuların oynadıkları oyun ise ilk üç sıradaki oyunlar olduğu bildirildi.

Dünyaca ünlü oyun platformu olan Steam’in tarihinde dün akşam rekora imza atılarak bir ilk yaşandı. 125 milyondan fazla aktif kullanıcısı olan oyun platformu, şimdiye kadar kırılması güç olan bir rekora imza atmış oldu.

Alınan raporlara göre dün akşam saatlerinde Steam oyun platformu üzerinden anlık 14,207,039 kişinin oyun oynadığı tespit edildi. Bu yüksek sayı Steam açısından tam anlamıyla bir rekor anlamına geliyor.

Bir rekora imza atılmasını sağlayan oyuncuların tercih ettikleri oyunlar ise ilk sırada Counter-Strike: Global Offensive oyunu yer alıyor. CS:GO dünya çapında oldukça fazla oyuncu kitlesine sahip bir oyun. İkinci sırada ise 527 bin kişiyle Dota 2 oyunu geliyor.

Yalnızca bu iki oyunun oyuncularına baktığımızda bile anlık 1 milyonun üzerinde rakam görülüyor. Bu iki oyunun arkasından gelen oyunlar da ise bu kadar oyuncu yoğunluğu görünmüyor.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/tekcom/public_html/wp-content/themes/Newsmag/includes/wp_booster/td_block.php on line 997

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here