Ana sayfa Güncel Bilim Adamları Fitness Yüzüğü Geliştirdi

Bilim Adamları Fitness Yüzüğü Geliştirdi

338
0
PAYLAŞ

Amerika Birleşik Devletleri’nde olan bir teknoloji şirketi, uyku saatlerini ve fitness programını izleyen ayrıca kişinin kalp atış hızını da ölçen ‘akıllı yüzük’ geliştirdi.
Merkezi Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan, San Francisco’da olan teknoloji şirketi Motiv, bir fitness bilekliğinde olan tüm özelliklere sahip olan titanyum yüzüğü piyasaya sürdü.

Birçok Özelliğinin Yanında Kalp Atışlarını da Ölçüyor
Bu yüzük ile kişinin spor etkinlikleri sırasında attığı adımı ve harcamış olduğu kaloriyi ölçerken, aldığı mesafeyi de ölçebilme özelliği bulunuyor. Ayrıca tüm bunların yanı sıra bu yüzüğü kullanan kişilerin uyku saatleri de kaydediliyor. Yüzüğün içinde bulunan optik alıcı ile kişinin kalp atış hızı da ölçülebiliyor.

Şarjı 5 Gün Dayanıyor
Teknoloji harikası olan bu çok özellikli yüzüğün şarjı beş güne kadar dayanıyor. Ayrıca yüzüğün su geçirmez özelliği de bulunuyor. Yüzüğün hemen hemen 50 metreye kadar su geçirmeyecek şekilde tasarlandığı belirtiliyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde şimdilik ön satışı yapılan yüzüğün fiyatının 199 dolar olduğu öğrenildi. Ön satış ile piyasaya çıkan yüzüğün kırmızı altın ve barut olmak üzere 3 rengi bulunuyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here