Ana sayfa Mobil iPhone’nun Bilinmeyen Özellikleri

iPhone’nun Bilinmeyen Özellikleri

357
0
PAYLAŞ

Pek çok iPhone kullanıcısı telefonlarında mevcut olan bazı özelliklerin farkında olmayabilirler. İşte iPhone akıllı telefona sahip olan kişiler için az bilinen ama önemli bazı özellikler…

Eğer telefon ile fotoğraf çekmek isterseniz kulaklığınızda bulunan ses açma kapama tuşlarını kullanabilirsiniz. Ayrıca kamera modundayken iPhone’daki ses açma kapama tuşları ile de fotoğraf çekmeniz mümkün.

Klavye ayarları kısmından emoji klavyeyi ayarlarınıza ekleyebilirsiniz. ‘CAPS LOCK’ özelliğinden faydalanmak isterseniz de Shift tuşuna çift tıklamanız yeterli olacaktır.

Mesaj uygulamasını kullanarak gönderilmiş olan mesajın okunup okunmadığını öğrenebilirsiniz. İnternette gezinirken gördüğünüz bir resmi kaydedebilmek için ise parmağınızı resmin üstünde bir süre basılı tutmanız gerekiyor.

Flaş ışığını da gelen bildirimlerden ya da aramalardan haberdar olmak için kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için ayarlar menüsünden bununla ilgili butonu bulmanız yeterli olacaktır.

Mesajlaştığınız saatleri takip etmek için ise mesajın üzerine parmağınız ile dokunmanız ve sola doğru kaydırmanız gerekiyor. Böylece sağ kısımda zaman dilimleri çıkacaktır.

iPhone telefonda herhangi bir bölüme yazı yazarken telefonu sağa sola sallamanız halinde üç seçenek karşınıza çıkacaktır. Çıkan seçenekler içinde bulunan geri al butonu ile de tüm yazdıklarınızı silebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here