Ana sayfa Oyun 12 Saat Oyun Oynayan Genç Hayatından Oldu

12 Saat Oyun Oynayan Genç Hayatından Oldu

322
0
PAYLAŞ

Teknoloji bağımlılığı bir can aldı. Genç bir öğrenci 12 saat boyunca oyun başından kalkmayınca yaşamını yitirdi.

Özellikle oyun tutkunlarını ilgilendiren bu haberde oyun oynarken sağlıkları tehlikeye atmamaları gerektiği anımsatılıyor.

2011 yılında geçen bu olayda Chris Staniforth isimli genç, 12 saat boyunca aralıksız oyun oynadığı o sıralarda sağlığını hiç umursamadı ve bu onun maalesef sonu oldu.

Bu acı olayın yaşanmasının üzerinden yıllar geçmiş olsa bile acılı babası yaşadıkları bu büyük trajediyi bir türlü unutamıyor. Oğullarının 20 yaşında yaşamını yitirmesinden sonra her gün sürekli olarak video oyunlarının sağlık üzerine etkilerini araştıran çalışmalar yapıyor.

Talihsiz genç Chris Staniforth bilgisayar oyunları çok fazla seviyordu ve 20 yaşında olan bu genç adam yaşantısını oyunlara adamış, üniversitede de okuyacağı bölüm tercihini Oyun Tasarımı olarak kullanmıştı.

Oyun başında uzun süre hareketsiz kaldığından dolayı, kalbi yavaşladı ve sonrasında hayatını kaybetti.

20 yaşındaki Chris Staniforth’in hayatına mal olan şey uzun zamandır fazla oyun oynamasından dolayı aşırı hareketsiz kalmasıydı. Bu yüzden özellikle oyun bağımlıları günde 30 dakika kadar yürüyüş ya da egzersiz yapmaları ortaya çıkacak sağlık problemlerini azaltacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here