Ana sayfa Güncel Sırada Nokia Tablet Var

Sırada Nokia Tablet Var

342
0
PAYLAŞ

Uzun zamandır akıllı telefon piyasaya çıkarmayan Nokia isim hakkı Finlandiyalı HMD Global’e geçtikten sonra Android işletim sistemli ilk akıllı telefonunu piyasaya çıkardı. Şimdilerde ise ortaya Nokia’ya ait olduğu söylenen tablet görüntüleri çıkıyor. Böylece Nokia’nın yeni ürününü tablet olacağının sinyalleri gelmiş oldu.

Nokia’yı Microsoft’un satın almasından sonra Windows alt yapısı ile piyasaya sürülen telefonlar Lumia ismi ile anıldı. Böylece Nokia ismi de kademeli olarak kaldırılmış oldu.

Daha sonra Microsoft’un işlerinin kötü gitmesi üzerine HMD Global, Nokia adı altında akıllı cihazlar üretme hakkını da satın almış oldu. Fakat Microsoft belirli bir süre Nokia isminin kullanılmasını yasakladı. Bu yasağın ortadan kalkması ile birlikte Finlandiyalı şirket, şimdilik sadece Çin’de Nokia 6 isimli Android işletim sistemi olan orta seviyede bir telefon duyurdu.

Nokia 6‘nın duyurulmasından sonra Nokia 8 ismi ortalıklarda gezmeye başladı. Bu üst düzey akıllı telefonun ardından ise şimdilerde bir tablet görüntüsü ortaya çıktı ve şirketin bu tablet üzerinde çalıştığı iddiaları ortaya atıldı. Fakat henüz yetkili ağızlardan böyle bir açıklama yapılmış değil.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here