Ana sayfa Güncel Samsung Şarj Süresini 20 Dakikaya Düşürdü

Samsung Şarj Süresini 20 Dakikaya Düşürdü

313
0
PAYLAŞ

Samsung yeniliklerde hız kesmiyor. Şimdide yeni bataryalar geliştirerek şarj süresini düşürdü. Samsung’un geliştirmiş olduğu bu yeni bataryalar, 20 dakika gibi kısa bir süre içinde % 80 kapasiteye kadar şarj edebiliyor.

Samsung bir taraftan yeni akıllı telefonu olan Galaxy S8‘i hazırlarken diğer taraftanda yeni bataryalar için çalışmalar yaptı. Otomotiv konusunda yaptıkları gözardı edilmeyen Samsung, yeni duyurmuş olduğu pil hücresi ile elektrikli olan araçların geleceği açısından çok önemli bir rol oynamayı hedefliyor.

Galaxy akıllı telefonlarda olan bataryaları da tasarlayan Samsung SDI, yeni tanıtmış olduğu yüksek enerji yoğunluklu olan pili ile elektrikli araçlar hem daha fazla mesafe gidebilirken, hem de çok daha hızlı şarj olanağı elde ediyor. Yeni bataryanın pilleri yaklaşık olarak 20 dakika gibi kısa bir sürede şarj edilebiliyor. Bu şarj ile araç 600 km’ye kadar yol gidebiliyor.

Yalnız Samsung’un bu yeni batarya hücrelerinin seri üretime geçmesi biraz zaman alacak. Tahmini bir tarih ise 2021 yılı gibi görünüyor. Bu arada Tesla’nın da 5-10 dakikada şarj edilebilen pilleri üreteceği söyleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here