Ana sayfa Güncel Apple, Qualcomm’a 1 Milyar Dolarlık Tazminat Davası Açtı

Apple, Qualcomm’a 1 Milyar Dolarlık Tazminat Davası Açtı

340
0
PAYLAŞ

Apple, tedarikçisi olan Qualcoom’a karşı tazminat davası açtı. Apple yetkilileri açmış oldukları bu tazminat davası ile ortaya çıkan haksız rekabete son vereceklerini düşünüyorlar.

Edinilen bilgilere göre teknoloji devi olan Apple, istenilmiş olan telif ücretinin diğer firmalara oranla 5 kat fazla olmasının yüzünden, haksız rekabete yol açtığını düşündüğü tedarikçisi Qualcomm‘a karşı tazminat davası açtı.

Qualcomm’un iPhone’un içindeki çipleri ürettiğini ve çiplerini üretmemek için de ekstra telif ücreti aldığı belirtilirken aldığı bu ücretin haksız rekabete yol açtığını düşünen Apple’ın, Qualcomm’a karşı 1 milyar dolarlık tazminat davası açmaya hazırlandığı söyleniyor.ıyor.

Apple yetkilileri açılacak tazminat davası hakkında Qualcomm‘un şirkete karşı izlemiş olduğu dışlayıcı tavırları ile yüksek telif ücreti talep etmesinden dolayı haksız rekabete yol açtığını, Qualcomm, diğer firmalardan 5 kat daha fazla ücret aldığını belirtirken, Apple ailesi olarak inavasyona derinden inandıklarını bu yüzden de kullanılan patenler için adil ve makul fiyatlar sunmakta kararlı olduklarını söyledi.

Apple’ın yapmış olduğu bu açıklamaları kabul etmeyen Qualcomm ise davayı Güney Kore mahkemelerine kadar taşıyacaklarını söyledi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here