Ana sayfa Güncel Site Uzantılarında Yeni Dönem Başlıyor!

Site Uzantılarında Yeni Dönem Başlıyor!

445
0
PAYLAŞ

(15-16)Şubat arasında İstanbul’da düzenlenen Türkiye DNS Forumu etkinliğinde birçok karar alındı.Forum’da Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Dr.Ömer Fatih Sayan‘ın Yaptığı Bir Açıklama İnternet Sektörüne bomba gibi oturdu.Yapılan Açıklama’da sadece Belgeli olarak alınabilen com.tr, net.tr, org.tr gibi uzantıları artık diğer alan adlarında olduğu gibi ilk kayıt eden kişi sahip olacak.Yapılacak olan düzenleme henüz resmileşmedi dolayısıyla henüz belgeli bir şekilde kayıt edebiliyorsunuz. Düzenlemenin ne zaman gerçek hayata geçeceği de büyük soru işareti.

Alan Adı Savaşları mı Başlıyor ?

com.tr, net.tr, org.tr gibi uzantıların kurumsal firmalar yada çok güvenli siteler tarafından kullanıldığını bilmekteyiz ve bu uzantıların internet kullanıcılar üzerinde daha prestijli bir imajı olduğunuda unutmamak lazım.

Düzenlemeden sonra alan adları belgesiz olarak rahatça kayıt edilebilir. Henüz alan adı alınmamış bir şirketin ismi üzerine domain alınabilir buda internet’in daha da güvensiz olabileceği anlamına geliyor ya da alan adı satma işi ilerleyebilir. Örneğin bir firmanın alan adını alıp bu alan adı firmaya yüksek fiyatlarda satışa sunulabilir.

Tr Uzantısı

Sosyal Medya üzerinde ve webmaster forumlarında birçok kişi bu fikre karşı çıkmakta bunun yerine .tr alan adının kolay kayıt edilebilmesinin kolaylaştırılması isteniyor.

 


Warning: A non-numeric value encountered in /home/tekcom/public_html/wp-content/themes/Newsmag/includes/wp_booster/td_block.php on line 997

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here