Ana sayfa Güncel Sosyal Medyanın Mutsuz Eden Yüzü

Sosyal Medyanın Mutsuz Eden Yüzü

505
0
PAYLAŞ

Son yıllarda sosyal medya, bir çok yönü ile hayatımızın bir parçası haline gelmiş durumda. Fakat yapılan bir araştırma sonucunda, sosyal medya kullanıcılarının çoğu kendini negatif hissediyor.

Kaspersky Lab, dünya çapında 16.750 kişi ile yapmış olduğu anketle, insanların ayrılamadığı sosyal medya ile ilgili olan bir sıkıntısını ortaya çıkarmış oldu. Sosyal medya kullanıcıları bu platforma zaman ayırdıktan sonra çeşitli sebepler ile olumsuz duygular yaşıyorlar ve olumsuzlukta sosyal medyanın olumlu olan etkilerinden daha da ağır basıyor.

 

Sosyal medya kullanıcıları, olumlu yönlerinden dolayı ve kendilerini iyi hissetmek için sosyal medyayı ziyaret ediyorlar. Türkiye’de %68 oranında insan, arkadaşları ve iş arkadaşları ile iletişim içinde olmak, % 71’i kendisini güldüren ve iyi hissettiren paylaşımlar görmek için sosyal medya kullanıyorlar.

İnsanların %89‘u sosyal medyada gezinirken yoğun bir şekilde karşılarına çıkan reklamlardan rahatsız olsalar da, asıl mutsuzluğun nedeninin daha derin olduğu öğrenildi.

Kullanıcılar sosyal medyayı kendilerini iyi hissetmek için kullanmayı amaçlarken, arkadaşlarının eğlenceli anlarını, kendilerinin ulaşamadıkları başarıları ve elde edemediklerini gördüklerinde kendilerini kötü hissedip, mutsuzlaşıyorlar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here