Ana sayfa Güncel Uçan Otomobil Artık Hayal Değil

Uçan Otomobil Artık Hayal Değil

274
0
PAYLAŞ

Gelişen teknoloji ile birlikte yeni yeni icatların ortaya çıkması sıklaşıyor. Son olarak İsrail‘de uçan bir otomobile benzeyen hava aracının geliştirildiği görüldü. Yeni, geliştirilen bu uçan otomobil benzeri araç içinde pilot olmadan uçabiliyor ve 500 kilograma kadar yük taşıyabiliyor. Benzerine bilim kurgu filmlerinde rastlanan bu aracın, bu şekle gelebilmesi için geliştirilme çabaları tam olarak 15 yıl sürdü.

İsrail’e ait olan bir teknoloji firması, tıpkı otomobile benzeyen bir hava aracı geliştirerek teknolojinin ne kadar geliştiğini ispat etti.

Bu hava aracı bin 500 kilo ağırlığında ve saatte 185 kilometre kadar hızla gidebiliyor. İnsanların merakla beklediği bu hava aracı 2020 senesinde piyasaya çıkması hedefleniyor. Hava aracının son deneme uçuşu Kasım ayında gerçekleştirildi. Bu aracının fiyatı ise 14 milyon doları bulacak.

Bu aracı üreten firma, aracın özellik ambulans olarak hizmet edeceğini ve afet bölgelerinde bulunan sivillerin tahliyesi amacı ile kullanıma sunulacağını belirtti.

Pilotu olmadan uçan aracın, gerekirse askerlerin çatışma bölgelerinde kaldıklarında çıkarılması durumlarında da kullanılabileceği söylendi.

Binaların arasından da rahatlıkla geçebilen bu hava aracı, karşılaşılan elektrik hatlarının üzerinden de uçabilmekte.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here