Ana sayfa Güncel Whatsapp’dan “24 Saat İçinde Kaybolan” Durum Güncellemesi

Whatsapp’dan “24 Saat İçinde Kaybolan” Durum Güncellemesi

387
0
PAYLAŞ

Anlık mesajlaşma uygulaması Whatsapp yeni bir güncellemeyi 24.02.2016 tarihinde yayınladı. “24 Saat İçinde Kaybolan” durum özelliği son güncellemenin en çok dikkat çeken kısmı.

Nedir bu 24 saat içinde kaybolan durum. Whatsapp durumda, o an ne hissediyorsanız onu paylaşırdınız ve siz onu değiştirene kadar o şekilde görünürdü. “Çok Mutluyum” ya da “Meşgul” gibi bir durum paylaştıktan sonra aradan 6 ay geçse bile durumunuz o şekilde gözükürdü.

Son güncelleme ile bu özellik ortadan kalkıyor. Çünkü durum kısımında paylaştığınız ifade 24 içinde silinecek. Bu güncelleme bazı kullanıcılar tarafından beğenilirken bazı kullanıcılar tarafından eleştirilmeye başlandı bile.

Gelelim son güncellemenin en çok eleştiri alan kısmına. Artık kişiler kısmı uygulamanın ana sayfasından kalktı. Mesajlaşmak istediğimiz kişileri arama bölümüyle bulmamız gerekiyor. Arama butonuna tıklayıp konuşmak istediğimiz kişinin ismini arattıktan sonra o kişiye erişebilir duruma geldik. Bu da pratiklikten uzak bir durum olarak dikkat çekiyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here