Ana sayfa Oyun Windows 10 Oyun Modu İle Geliyor

Windows 10 Oyun Modu İle Geliyor

351
0
PAYLAŞ

Microsoft tarafından Windows 10 Oyun Modu, resmen test edilmeye başladı.

Beklenen Windows 10 Creators Update iken,Microsoft, Insider Preview sürümlerinin içirisine yeni yeni sürprizler eklemeye hala devam ediyor. Yapı 15002’de Dynamic Lock’u gördükten sonra şimdi de Windows 10’un beklenmekte olan Oyun Modu Yapı 15007’de yavaş yavaş kendini gösterdi.

Windows 10’un Oyun Modu, öncelikle oyun performansını en yükseğe çıkarmak amacı ile bilgisayarınızın kaynaklarına öncelik hakkı veriyor.

Bazı oyun ve anti- virüs programları oyun moduna sahip olsa da işletim sisteminin içerisinde olan oyun modunun oldukça perpormans arttırıcı olduğu biliniyor.

Xbox şefi olan Mike Ybarra’nın açıklamalarına göre, şimdilik Windows 10’un Oyun Modu pek fazla işlev görmüyor. Mike Ybarra, Insider’ların, bu hafta Oyun Modu’nun görsel özelliklerini görmeye başlayacağını ve yakın bir zamanda da Oyun Modu tümüyle çalışır hale geleceğini belirtirken, Oyun Modu açısındam vizyonlarının bilgisayar oyunları için Windows 10‘un performansını arttırmak olduğunu, bunun Windows için çok büyük bir güncelleme olacağını, Insider’ların da bu özelliğe el atmalarını ve test etmeleri için sabırsızlandıklarını sözlerine ekledi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here