Ana sayfa Güncel Samsung`da Skandal

Samsung`da Skandal

335
0
PAYLAŞ

Samsung bir skandalla sarsıldı. Teknoloji devlerinden biri olan Samsung`un Başkan Yardımcısı Lee Jae-yong, hakkında rüşvet aldığı yolundaki iddialar sebebi ile açılan soruşturma kapsamında tutuklandı.

Samsung’un evi olan Güney Kore’de yürütülmekte olan rüşvet soruşturmasında, Samsung’un bundan sonraki başkanı adayı olarak gösterilen Başkan Yardımcısı Lee Jae-yong için tutuklama kararı çıkarıldı. Şirket ofisine Kasım ayı içinde bir baskın düzenlenerek soruşturma açılmıştı. BBC Türkçe’de söz konusu soruşturmanın, Güney Kore Devlet Başkanı olan Park Geun-hye’nin görevden uzaklaştırılmasına sebep olan skandal ile bir ilişkisi olduğu söyleniyor.

Samsung’un kurucusu olan Lee Byung-chul’un torunu olan ve şu anda başkan Lee Kun-hee’nin de oğlu Lee Jae-yong geçtiğimiz hafta içinde savcılar tarafından Seul’da yaklaşık 20 saat kadar sorgulanmıştı.

Lee Jae-yong, şuan Samsung Electronics‘te başkan yardımcılığı yapıyor görünsede 2014 yılında babası Lee Kun-hee’nin kalp krizi geçirmesi nedeni ile Samsung şirketler grubunun fiili başkanı olarak görülüyor.

Yaşanan bu skandaldan sonra Samsung Electronics’in hisselerinde % 2 bir düşüş görülürken, ana hissedarı Samsung C&T’nin hisselerinde ise % 0,8’lik bir düşüş olduğu kaydedildi.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/tekcom/public_html/wp-content/themes/Newsmag/includes/wp_booster/td_block.php on line 997

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here