Ana sayfa Mobil iPhone’lara Zam Geliyor

iPhone’lara Zam Geliyor

338
0
PAYLAŞ

Türkiye’de satılan Apple ürünlerine % 10 ile % 13 arasında bir zam geleceği söyleniyor.
Piyasalardaki dalgalanmalar sonucunda Dolar ve Euro’nun hızla yükselişe geçmesinden dolayı öncelikle Apple’ın popüler telefonları olan iPhone olmak üzere pek çok ithal telefonların fiyatlarına zam yapılması bekleniyor. Özellikle Apple’ın, Türkiye’de olan ürünlerine % 10 ile % 13 arasında bir artış olacağı gelen haberler arasında.

Dövizin Yükselmesi Zam Demek Oluyor

Hürriyet gazetesi bu konu ile ilgili haberlere yer vermiş ve döviz kurunu yükselmesi, yurt dışından gelen ürünlerin fiyatının da yükselmesi anlamına geliyor. Geçtiğimiz yılın son aylarında dövizin yükselmesi, 2016 yılı ürünlerin fiyatlarını oldukça etkiledi. Ama stoklar bittikçe ve yeni ürünler de stoklara girmeye başlayınca zamlar da yavaş yavaş gün yüzüne çıktı.

Örneğin iPhone’nun en pahalı modeli olan iPhone 7 Plus 256 GB, zamdan önce fiyatı 4599 TL. iken, zam geldikten sonraki fiyatı 256 GB’lık iPhone 7 Plus’ın yeni fiyatı 5200 TL.’ye yükselecek. Yine en tutulan model olan iPhone 7 Plus’da zam öncesinde 4199 TL. iken, zamdan sonra 4750 TL gibi bir fiyatının olması bekleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here