Ana sayfa Oyun Yılın Son Günlerinde Playstation Satışında Patlama

Yılın Son Günlerinde Playstation Satışında Patlama

297
0
PAYLAŞ

2017 yılının ilk günlerinde 2016 yılına ait gelen raporlar ile hangi şirketin ne kadar kazandığı gözler önüne serildi. Yeni yayımlanmış olan Media Create raporunun yazdığına göre Sony firmasının, Japonya’daki şimdiki nesil konsolları toplam satışında 4 milyondan daha fazla sattığı açıklandı. Yayımlanmış olan rapora istinaden son günlerdeki satışlara bakarak Playstation 4, tam olarak 90 binden fazla ve Playstation 4 Pro’da 100 binden daha fazla satmış olduğu ortaya çıktı. Bu verilere dayanarak Sony firmasının en önemli 2 ürünü olan oyun konsolları toplam 4 milyondan daha fazla satılmış oldu.

Playstation 4 konsolu, ilk olarak Japonya’da 22 Şubat 2014 tarihinde piyasaya çıktı. O günden bu yana en fazla satışı son birkaç gün içinde yaşadı. Sony firması bu gelişmeden oldukça memnun kalırken, firma 2017 yılına girerken oldukça fazla kar etmiş oldu.

Ayrıca yılın son günlerini verimli bir şekilde geçiren isim de sadece Sony değil. Gelen rapora göre Nintendo da 2017 yılına oldukça mutlu girdi. Çünkü söylentilere göre Japonya’da Nintendo 3DS de tam 22 milyonluk olan satış barajını aşıp yeni bir rekora da imza atmış oldu.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/tekcom/public_html/wp-content/themes/Newsmag/includes/wp_booster/td_block.php on line 997

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here