Ana sayfa Güncel İnsan Vücudu Artık Telefonları Şarj Edecek

İnsan Vücudu Artık Telefonları Şarj Edecek

271
0
PAYLAŞ

Günümüzde ilerleyen teknoloji ile birlikte bu gidişe ayak uydurmak için ilginç icatlar bulunuyor. Son olarak genç bir mucit, vücuttaki enerjiden yararlanarak telefonunu şarj edebilen bir telefon şarj cihazı icat etti.

Michael Vaga adındaki 19 yaşında olan mucidin bulduğu HandEnergy adı verilen cihaz, insan eli döndükçe enerji üretebiliyor ve bu da telefonu şarj ediyor. Bu buluş sayesinde şarj sorunu da ortadan kalkıyor ve böylece telefonlar istenilen yerde şarj edilebiliyor.
İcadın geliştirilmesi tam bir yıl sürdü ve mucit Michael Vaga, uzun süre şarj edemeyecek durumda olan insanlar için çok işe yarayacağını söyledi.

Yeni buluş HandEnergy cihazın pillerini tam olarak şarj etmek için 40 dakika ile bir saat arasında zaman istiyor. Telefon bu aletle şarj edilirken eğer bir taraftan da kullanılıyorsa o zaman bu hız % 30’a kadar azalıyor.

Genç mucit Michael Vaga, buluşu olan şarj cihazı için acil bir enerji kaynağı olarak değerlendirdi. Ayrıca bu buluşun aynı zamanda temiz enerji için de güzel bir örnek olduğunu vurguladı. Müthiş buluş HandEnergy, 2017 yılının Mart ayında piyasaya çıkması planlanıyor ve satış fiyatı da 99 euro olacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here