Ana sayfa Güncel App Store Uygulamaları Zamlandı

App Store Uygulamaları Zamlandı

360
0
PAYLAŞ

Apple’ın, App Store’da yapmış olduğu zam üzerine küçük bir şok yaşandı.
Türkiye’de ve bazı bölgelerde iOS ve Mac uygulamalarına zam geldi. Apple, yaptığı açıklamada bu artışın birkaç nedeni olduğunu söylerken, bu zammın sonucunda yine etkilenen kullanıcılar oluyor.

BBC News’a göre Türkiye’de yapılan fiyat zammı sonrasında 0,99 dolarlık bir uygulama, 2,69 TL’den 3,49 TL’ye yükselmiş olacak. Bu, eski fiyatların % 33 kadar arttığını gösteriyor. Birleşik Krallık’ta ise yapılan zamlar ile fiyatların % 25 artacağı ve böylece 0,79 sterline satılmakta olan bir uygulamanın artık 0,99 sterline mal olacağı söyleniyor.

Bu konu hakkında bazı yayınlanan haberlere göre, fiyatlarda yapılan bu değişikliğin Brexit’e bağlı olduğunu söylüyor, fakat bu Birleşik Krallık dışında olan zamlara bir açıklık getirmiyor. Türkiye‘de yapılan fiyat değişikliği ise son zamanlarda döviz alanında yaşanan dalgalanmalar yüzünden olabileceği belirtiliyor. Apple ise, fiyatlara yapılan zamlar ile ilgili olarak bir açıklamasında App Store’da varolan fiyatların döviz kurları, iş teamülleri, vergiler ile işin maliyeti ile ilgili birkaç faktör temel alınıp uluslararası olarak belirlendiğini ve bu faktörlerin zaman içinde bölgeden bölgeye farklılık gösterdiğini belirtti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here