Ana sayfa Güncel Teknolojiye Güvenen Tesla Sürücüsü Çölde Kaldı

Teknolojiye Güvenen Tesla Sürücüsü Çölde Kaldı

323
0
PAYLAŞ

Teknolojide oldukça ilerlediğimiz şu dönemlerde Tesla sürücüsünün başına olmayacak bir şey geldi. Tesla sürücüsü, aracını cep telefonu ile çalıştırıyordu ve telefonun çekmediği bir noktaya geldiğinde çölde mahsur bir halde kaldı.

Las Vegas’ta yaşanmış olan bu ilginç olayda Tesla sürücü, otomatik pilot özelliğinde olan elektrikli aracı ile küçük bir gezintiye çıkmak için yola çıktı. Anahtarlarını yanına almadı ve aracınıda cep telefonunda olan bir uygulama ile çalıştırmayı tercih eden Tesla sürücüsü evinden yalnızca 10 kilometre kadar ileri gitmişti ki, otomobilinden bir sebepten dolayı inmek için durdurdu.

İşini hallettikten sonra tekrar aracına binerek hareket etmek için çalıştırmak isteyen Amerikalı sürücü, o sırada cep telefonunun çekim alanından çıktığını ve şebeke bulamadığını fark etti. Hayal kırıklığına uğrayan Tesla sürücüsü, çöl ortasında öylece kalakaldı. Hemen yol kenarına park edip aracından indi ve kapıları otomatik kilitleyip aracını bırakmak zorunda kaldı.

Bu arada telefonun çekim noktasını bulmak için yürümeye başlayan sürücü, 3 kilometre kadar gittiğinde telefonu sinyal buldu. Hemen arkadaşını arayarak yardım isteyen Tesla sürücüsüne anahtarının getirilmesi ile çölde mahsur kalmaktan kurtuldu.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/tekcom/public_html/wp-content/themes/Newsmag/includes/wp_booster/td_block.php on line 997

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here