Ana sayfa Güncel Apple AirPods, 1. Sırayı Kaptı

Apple AirPods, 1. Sırayı Kaptı

328
0
PAYLAŞ

Apple‘ın ilk çıktığı günlerde tuhaf görünü olduğu ileri sürülen kulaklığı AirPods aradan geçen 1 aya rağmen herkesi şaşırtarak alanında başarılı oldu.

Apple’ın tanıtmış olduğu kablosuz kulaklığı AirPods, görünümü ile piyasaya çıktığından beri büyük eleştirilere maruz kalmış olsa da, ayrıca görüntüsü ile çok sayıda espri yapılsa da, aradan çok az bir zaman geçmesine rağmen zirveye oturdu. AirPods Apple tarafından 13 Aralık tarihinde piyasaya sunuldu. Aradan 1 ay gibi kısa bir zaman geçmesine rağmen AirPods, kablosuz kulaklık kategorisinde 1. Sıraya yükselmeyi başardı.

AirPods‘un yüksek satışlarından önce Apple’ın diğer bir kulaklık markası olan Beats % 24.1 ile bu kategorinin lideri durumundayken, AirPods’un satışa çıkmasından sonra rakamları % 15.6’ya kadar düştü. Yeni çıkan AirPods satışları ise % 26 oranında hızlı bir yükseliş gösterdi.

Ayrıca sadece Beats satışlarında değil diğer markalarında bu kategorideki satışlarında düşme oldu. Jaybird, LG, Plantronics, Sennheiser ve Samsung gibi markalar kayıp yaşarken, Bose markada % 6.1 gibi bir yükseliş görülüyor. Ayrıca küçükte olsa Sony‘de de bir artış olduğu biliniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here