Ana sayfa Güncel Google, Titan Projesine Son Verdiğini Açıkladı

Google, Titan Projesine Son Verdiğini Açıkladı

323
0
PAYLAŞ

Google’ın büyük projesi sona erdi. Sona eren Titan projesi, 2014 senesinde İHA üreticisi Titan Aerospace’i satın alan Google’ın dünyanın internet erişimi olmayan ücra bölgelerine erişim sağlaması amacı ile tasarlanmıştı.

Dev arama motoru Google, internetin bulunmadığı kırsal bölgelere insansız hava araçları olan İHA ile kablosuz erişimi sağlamak için tasarladığı Titan projesini sona erdirdiğini duyurdu.

‘9to5google.com’un yayınladığı habere göre, Google, 2014 yılında İHA üreticisi olan Titan Aerospace adlı şirketi satın aldı. Daha sonra ise Google’ın, İHA ile dünyada internet erişimi bulunmayan ücra köşelere erişim sağlamak için tasarlanan Titan projesini sonlandırdığını bildirdi.

Bundan önce son yapılan açıklamalara göre Titan projesinin tamamlanmış olduğu haberi gelmişti. Bundan böyle internetin ulaşamadığı bölgelerin kalmayacağı düşünülüyordu.

Hatta çok yakında proje ile beraber deneme uçuşlarının da başlaması bekleniyordu. Yapılan deneme uçuşlarından sonra Titan proje ekibi ortaya çıkabilecek olan çeşitli sorunlar ile baş edebilmek için bütçeyi azaltmaya karar verdi. Geçen dönemde de çalışmaları başlatacak ilk adım atılmış fakat İnsansız Hava Aracının kanat kısmında bir sorun çıkması sonucu yaşanan bir kazadan sonra çalışmalar bir süre ertelenmişti ama tekrar çalışmaların başlatılması bekleniyordu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here