Ana sayfa Güncel Selfie Çekerken Hacker’ların Tuzağına Düşmeyin

Selfie Çekerken Hacker’ların Tuzağına Düşmeyin

307
0
PAYLAŞ

Japonya‘da yapılmış olan bir araştırma ile Selfie meraklılarına kötü haber geldi. Facebook ya da Instagram türü milyonlarca kullanıcı olan sosyal medya platformlarına yüklenmiş olan selfie’ler oldukça tehlikeli olabiliyor. Çünkü bu resimlerden bazıları kişileri hacker’lara karşı savunmasız bırakabiliyor.

Akıllı telefonların çıkması ile birlikte artan selfie çılgınlığının başınıza dert açabileceği konusunda uyarılar geliyor. Çünkü Japonya‘da bu konu ile ilgili bir araştıma yapıldı ve çekilen selfie’lerin hacker’lara davetiye çıkardığı sonucu çıktı.

Japonya Ulusal Enformatik Enstitüsü’nce yapılmış olan araştırmanın verdiği sonuçlara göre, sosyal medya sitelerinde oldukça fazla yaygın olan selfie çekimleri sırasında yapılan ‘barış işareti’ hacker’lar tarafından parmak izinizin elde edilmesine yol açabiliyor.

Bu araştırmayı yapan ekibin başkanı olan Profesör Isao Echizen, gelişen teknoloji ile birlikte hacker’ların da elinin güçlendiğinin altını çizerken, özellikle gelişmiş olan telefon kameralarının hacker‘ların işini kolaylaştırdığını söyleyerek uyarıda bulundu.

Profesör Isao Echizen, bu resimlerden elde edilen datalar ile parmak izi ile korunduğu sanılan telefonların savunmasının etkisiz kalacağını söyledi. Ayrıca Profesör Isao Echizen, özellikle ünlülerin daha riskli olduğunu da sözlerine ekledi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here