Ana sayfa Güncel Apple Önemli Bir İsmini Kaybetti

Apple Önemli Bir İsmini Kaybetti

320
0
PAYLAŞ

Apple için önemli bir isim olan Chris Lattner, Şirketten ayrıldığını duyurdu. Chris Lattner’ın Apple’dan Tesla’da yeni bir göreve başlamak için ayrıldığı öğrenildi.

Chris Lattner, Apple şirketindeki yeni programlama dili olan Swift’in baş mimarlarından biri olrak biliniyor. Chris Lattner Salı günü Swift e-posta listesine bir duyuru gönderdi ve Apple’dan resmen ayrılacağını açıkladı.

Chris Lattner, ayrılma kararı ile alakalı olarak her hangi bir neden göstermemiş olsa da, sonradan bir Tesla blog yazısının aracılığı ile yapılmış olan duyuru ile, Tesla’ya Autopilot Yazılımı Yardımcı Başkanı ünvanı ile katılacağını açıkladı.

Chris Lattner, şirkete geçici olmak üzere bu görevi üstlenmiş olan SpaceX’in Yazılım Yardımcı Başkanı olan Jinnah Hosein‘in yerini alacağı ve Hosein’in SpaceX’te olan görevine tam zamanlı bir şekilde geri döneceği öğrenildi.

Apple’ın Mac ve iOS uygulamalarını kurmak üzere kullandığı bir dil olan Swift’i, Apple şirketi, 2014 senesinde Worldwide Developers Conference esnasında tanıtmıştı ve o andan sonra da Swift, en popüler olan programlama dillerinden biri olup yükselmişti. Stack Overflow tarafından yapılmış olan bir ankette, Swift en sevilen ikinci dil olmuştu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here