Ana sayfa Güncel Instagram’da Hikayelere Reklam Geldi

Instagram’da Hikayelere Reklam Geldi

461
0
PAYLAŞ

Instagram’a 2 yeni özellik daha geldi. Bundan sonra Instagram hikayeleri içine reklam verilebilecek ve bu içeriklerin istatistiksel verilerde görülebilecek.

Facebook, Instagram’a önce hikaye özelliğini getirdi, daha sonra da hikaye özelliğine yeni özelliklerin eklendiğini duyurdu. Bununla birlikte Facebook, Instagram ile alakalı olarak en son istatistiksel bilgilere de yer verdi.

Ekim ayı içinde bir günde 100 milyon kadar insanın kullanmış olduğu Instagram Hikayelerini bugünlerde 150 milyon kadar insan kullanıyor.

Facebook her beş tane hikayeden bir tanesinin, izleyiciler tarafından direkt mesaj aldığını söylerken, özellikle etkileşim hakkında iddialı olduklarını belirtti.

Facebook, çok hızlı bir şekilde Instagram’a eklemiş olduğu ve büyüttüğü Hikayeler özelliğinden,bu sefer de reklamları ile para kazanacak.

Çünkü Instagram bundan sonra, hikayelerin için de reklam gösterecek. Hikaye özelliklerinden link alma ya da direkt mesajların üzerinden firmalar ile iletişim kurma kısmında, şirketlere bu gösterimlerden ayır olarak bir de ek imkanlar sunulacak.

Instagram kullanmakta olan insanların % 70’i bir işletmeyi takip etmekte. Hikâyelerin de yaklaşık olarak % 70’i sesli olarak, % 25’i Boomerang videolarından oluşmakta.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here