Ana sayfa Güncel Facebook Yeni Bir Devir Başlatmaya Hazırlanıyor

Facebook Yeni Bir Devir Başlatmaya Hazırlanıyor

378
0
PAYLAŞ

Dünyanın en büyük sosyal paylaşım devi olan Facebook, kullanıcılarına yepyeni bir özellik sunmaya hazırlanıyor. Facebook üzerinden kısa bir süre sonra düşünce yolu ile mesaj gönderme mümkün olacak.

Facebook’un kurucusu ve CEO’su olan Mark Zuckerberg, teknolojinin her alanından yararlanmaya devam ediyor. Ünlü isim, Facebook üzerinden kullanıcılarına farklı özelikler sunuyor. Ancak yeni gelecek bir özellik duyanları oldukça şaşırttı.

Facebook Üzerinden Düşünceniz Okunacak

Zuckerberg’in yeni düşüncesine göre, Facebook üzerinden düşünce okuma teknolojisi kullanılarak mesaj yollamak mümkün hale geleceği belirtilirken, bu teknolojinin kullanılabilmesi için Facebook üzerine yerleştirilecek bir özellik sayesinde kullanıcıların beyin dalgaları analiz edileceği ifade edildi.

Analizi sağlanan dalgalar, Facebook üzerinden komutlar kullanılarak mesaj haline dönüştürülecek. Zuckerberg’in yeni çalışması olan düşüncenin okunarak mesaja çevrilmesi konusunda çalışmaların hızlı şekilde devam ettiği öğrenildi.

Teknolojiyi sonuna kadar kullanmaktan çekinmeyen ve hazırladığı özellikleri sosyal medya üzerinden kullanıcılarına sunan Mark Zuckerberg’in bu yeni hazırlığı özellikle Facebook kullanıcılarını oldukça heyecanlandırdı. Özelliğin ne zaman kullanıma başlanacağı hakkında ise henüz net bir bilgi gelmedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here