Ana sayfa Güncel Dolar, Akıllı Telefon Fiyatlarını Arttıracak

Dolar, Akıllı Telefon Fiyatlarını Arttıracak

314
0
PAYLAŞ

Doların birkaç aydır hızla yükseliyor olmasının sonucunda teknoloji meraklıları için de kötü haberler gelmeye başladı. 2016’nın sonu itibariyle artışa geçen dolar, 2017’nin ilk ayında da hızla artmaya devam ettiği için teknolojik ürünler de bu artıştan etkilendi. Özellikle akıllı telefon fiyatlarında 2017 yılının ikinci yarısından itibaren bir miktar artış olması bekleniyor.

Akıllı telefon fiyatları neden artacak?

Dövizdeki bu değişimin direk teknolojik ürünlere yansımasının en önemli nedeni, telefonların yurtdışından getiriliyor olması. Yurtdışından dolarla getirilen telefonlar, doların artmasıyla birlikte doğal olarak artışa geçecek.  Yani aslında yaşanan değişiminde akıllı telefon fiyatları arttırılmamasına rağmen kurun artmasının etkisi olacak.

Akıllı telefon fiyatları ne kadar artacak?

2017 yılında 3,70 civarında sabitlenmesi beklenen dolar kurunun, akıllı telefonlar üzerindeki etkisi de ortalama olarak 150-200 TL arasında değişecek. Tüm akıllı telefonlarda ortalama olarak yaşanacak bu artışın, telefonun fiyatına göre değişeceği düşünülüyor.

Beklenen fiyat artışının 2017 yılının ikinci yarısında gerçekleşebileceği belirtiliyor. Doların düşük olduğu dönemde getirilen telefonların piyasada tükenmesi ile fiyat artışları da kullanıcıya yansıtılmaya başlayacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here