Ana sayfa Güncel Pokemon Go Güvenlik Tehdidi Oluşturuyor

Pokemon Go Güvenlik Tehdidi Oluşturuyor

366
0
PAYLAŞ

Son ayların en gözde oyunlarından birisi olan Pokemon Go, tehlikeli olduğu gerekçesiyle yasaklandı. Çin’de henüz kullanıma sunulmayan oyunun, yetkililer tarafından yasaklandığı öğrenildi. Çeşitli sebeplerle tehlikeli olduğu tespit edilen Pokemon Go oyunu kısa süre içerisinde dünyanın birçok yerinde kullanıcılarla buluşmuştu. Türkiye’de de büyük yankı uyandıran oyun hakkında Çin’in almış olduğu bu yasaklama kararı fazlasıyla ilgi çekti.

Yayın yasağının iki ayrı sebebi var!

Çin’in piyasaya sürmeyi reddettiği oyun hakkında öne sürdüğü tehlikelilik gerekçeleri ise dikkat çekti.

  • Öne sürülen ilk gerekçe, Pokemon Go’nun diğer birçok ülkede de yasaklanma sebeplerindendi. GPS erişimi bulunan bu oyun, kullanıcıların konum bilgilerine rahatlıkla ulaşılmasını sağladığı için Çin’de güvenlik tehdidi olarak görüldü. Kişilerin konum bilgilerinin bu tarz, güvenilir olmayan bir platformda kolay erişiminin bulunmasına izin verilmedi.
  • İkinci gerekçe ise Pokemon Go’nun kullanıcı bilgilerini detaylı şekilde kayıt altında tutması oldu. Kişilerin şahsi bilgilerine böylesine kolay bir erişimin olması da güvenlik tehlikesi olarak kabul edildi. Ve bunların sonucunda Çin, yayınlanma aşamasındayken Pokemon Go’ya izin vermekten vazgeçti.

Warning: A non-numeric value encountered in /home/tekcom/public_html/wp-content/themes/Newsmag/includes/wp_booster/td_block.php on line 997

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here