Ana sayfa Güncel Geçtiğimiz Yıl En Çok Patenti IBM Aldı

Geçtiğimiz Yıl En Çok Patenti IBM Aldı

320
0
PAYLAŞ

Her yıl teknoloji devleri ARGE çalışmaları için büyük servetler harcıyorlar. Yıl içinde de yapmış oldukları çalışmalar sonucunda geliştirdikleri eşsiz teknolojilerin başka şirketler tarafından izinsiz olarak kullanılamaması amacı ile de patentini alıyorlar. Bu sebeple şirketlerin o yıl almış oldukları patent sayısının diğerlerinden yüksek olması, o şirkete büyük bir avantaj sağlamış oluyor.

Açıklanan listede herkesin beklediği Apple ve Samsung’un liste sıralamasında başta olma yarışı maalesef hayal kırıklığı yarattı. Çünkü bu listenin en başında farklı farklı alanlarda yüzlerce çalışma yapan dev isim IBM yerini almış görünüyor. 2. Sırayı Samsung alıyor fakat yine de IBM’le arasında oldukça büyük bir fark bulunuyor. 3. Sırada yer alan isim ise Canon.

Çoğu kişinin liste başı beklediği Apple ise ilk 10 şirket ismi içinde yer alamadığı görülüyor. Liste başında olan IBM ve Samsung gibi firmalar oldukça fazla alanda faaliyet gösteriyor ve bu sebeple de çok patente sahip olmuş oluyor. Apple’ın ise çalışmalar yaptığı sadece birkaç kategori bulunuyor. Bu nedenle bu alanda fazlaca patent de alsa bu listede adının olması zor bir ihtimal olarak görünüyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here