Ana sayfa Güncel Kızıl Gezegene Yolculuk Ne Zaman?

Kızıl Gezegene Yolculuk Ne Zaman?

303
0
PAYLAŞ

SpaceX firması tarafından 2018 yılında Kızıl Gezegen Mars’a yolculuk yapılacağı biliniyordu. Ancak SpaceX başkanı Gwynne Shotwell, yaptığı basın toplantısında, şirketin Mars’a olan ilk görevini ertelediğini söyledi. Şirket önümüzdeki yıl Kızıl Gezegen Mars’a gitmek için robotik proje başlatmıştı. Ancak Başkan Shotwell, şirketin kaynaklarını diğer projelere kaydığını ve Mars’ a yolculuk hedeflerini 2020’ye taşıdıklarını söyledi.

SpaceX’in Mars’ a yolculuk projesine “Red Dragon” (Kızıl Ejder) adını verdi. SpaceX Firması bu yolculukta Kızıl Gezegene yolculuğuna ağır malzemeleri indirmek için hangi teknolojilere gereksinim duyuklarını kontrol etmeyi hedefliyor. Mars’ın atmosferinin oldukça ince olmasından dolayı mekiğin yüzeye inmeden önce yavaşlaması ve sorunsuz bir iniş yapması şuan için yeterli olmuyor. Şuan için filmlere konu olan Mars’ a yolculuk, bu tür sorunların çözümüyle gerçekleşmiş olacak.

SpaceX Mars yolculuğunda yalnız değil…

SpaceX dışında NASA, Rusya ve Avrupa Birliği işbirliği, Birleşik Arap Emirlikleri ve Çin de 2020 itibarıyla Mars görevlerini hayata geçirmeyi hedefliyor. Ve tüm sorunlar için ortak hareket ettiklerini  biliyoruz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here