Ana sayfa İnternet 7 Yaşında İş Başvurusu Yapan Kıza Google’dan Cevap Geldi

7 Yaşında İş Başvurusu Yapan Kıza Google’dan Cevap Geldi

429
0
PAYLAŞ

Google’ da çalışmak nasıl olurdu.  Üstelik 7 yaşındayken, düşünmek bile harika. Chloe Bridgewater, çoğu kişinin aklına gelmeyecek birşey yaptı. Google’da çalışmak için bir iş başvurusunda bulunan Bridgewater’e Google’den özel cevap geldi. Gönderen kişinin Google’ın CEO’su Sundar Pichai olmasıda işin diğer güzel kısmı. Küçük kız mektubunda;

Sevgili Google’ın Patronu, adım Chloe büyüdüğüm zaman Google’da çalışmak istiyorum. Ayrıca bir çikolata fabrikasında çalışmak istiyorum ve olimpiyatlarda yüzmek istiyorum. Babam bana bilgisayarı öğrenmem için tabletine robotu,  karelerin arasında yukarı ve aşağıya taşıma oyunu yükledi. Başarılarım devam ederse babam bana bilgisayar alacağını söyledi. Ayrıca Google’da çalışmam için uygulama yapmam gerekiyormuş ancak bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum babam bunun yerine şimdilik bir mektup göndermemin yeterli olacağını söyledi. Mektubumu okuduğunuz için teşekkür ederim daha önce Noel Baba’ya da mektup göndermiştim. Hoşçakal.

Google’ın CEO’su Sundar Pichai’den gelen cevapsa şöyle;

Mektubun için teşekkür ederim. bilgisayarı ve teknolojiyi sevmene memnun OLDUM. umarım teknoloji hakkında çok daha fazlasını öğrenirsin. eğer sıkı çalışırsan olimpiyatlarda da YÜZEBİLİRSİN, google’da da çalışabilirsin. okulunu bitirdiğinde iş başvurunu bekliyor OLACAĞIM.

Yaşanan bu olay Google’ın neden dünyanın en büyük şirketlerinden birisi olduğunu akıllara getiriyor. Çocuklar Bizim Geleceğimizdir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here