Ana sayfa Güncel Google Hire Nedir?

Google Hire Nedir?

579
2
PAYLAŞ

Dünya devi Google, işveren ile iş arayanları aynı platformda buluşturmak için yeni bir uygulama üzerinde çalışmaya başlıyor.Google Hire adı ile piyasaya çıkacak olan siteye, var olan Google hesaplarıyla giriş yapılabileceği gibi aynı zamanda kendinize ait e-posta ve şifre ile kayıt olarak da giriş yapmak mümkün olacak.

DramaFever, Medisas, SingleHop, CoreOS ve Poynt gibi şirketlerle ortaklaşa hareket edecek olan Google Hire, önümüzdeki aylarda resmi olarak lansmanının yapılması bekleniyor.Şuan için Google Hire ön yüzü açık olmasına rağmen sisteme giriş yapmak ve oturum açmak şimdilik yapılamıyor. Her ne kadar platform hizmet vermeye başlamamış olsa da Google Hire hakkında söylentiler konuşulmaya başladı bile.

İşveren Arama Geçmişini Görme Şansı Var mı?
Söylentilerin en dikkat çekici olanı ise, işverenlerin mevcut çalışanlarının arama geçmişine bakmasına olanak vermesi olarak gösteriliyor. Platforma Google hesabıyla giriş yapmak mümkün olduğu için teorik olarak Google bu hizmeti işverenlerle paylaşabilir.

Google yetkilileri, yaptığı açıklamada Google kişisel bilgilerin olası işverenlerle kesinlikle paylaşılmayacağını ve kişisel verilerin korunacağını beyan ettiler. Google iş arayanların sadece istedikleri bilgileri, başvurunun bir parçası olarak işverene gösterilebileceğini açıkladı.

Google Hire uygulamasının, Microsoft’ un Linkedin’ e rakip olması bekleniyor.

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here