Ana sayfa Güncel Mac kullanıcılarına Visual Studio sürümü geldi

Mac kullanıcılarına Visual Studio sürümü geldi

268
0
PAYLAŞ

Microsoft, yazılımların geliştirilmesi için kullanılan Visual Studio uygulamasının önizleme sürümünü Mac kullanıcılarına sundu. Resmi olarak yayınlanan sürüm hakkında bilgiler de gecikmeden gelmeye başladı. 

Microsoft bir süre önce Mac kullanıcılarına Visual Studio‘nun yeni sürümünü ya da benzer bir uygulamayı sunacağını açıkladı. Ancak açıklama kısa bir süre sonra geri çekildi.

Microsoft Yeni Sürümü Sonunda Hazırladı

mac-kullanicilarina-visual-studio-surumu-geldi1Geri çekilen duyuru hakkında bilgi veren Microsoft, duyurunun yanlış zamanda yapıldığını belirtirken konu hakkında daha fazla söylenecek söz bulunmadığının altını çizdi.

Ancak ardından gelen bilgilerde Microsoft’un Mac kullanıcıları için yeni bir Visual Studio sürümü hazırladığı yer alırken, yeni sürümün Android ve iOs platformları üzerinden de kullanılabileceği belirtildi.

Virsual Studio’nun yeni sürümünün Linux’u da tamamen kullanacağı öğrenilirken, bu adım hakkındaki bilginin Mart ayında düzenlenecek olan BUILD konferansında duyurulacağı açıklandı.

Microsoft geçtiğimiz Nisan ayında da Visual Studio Code uygulamasını kullanıcılarına sunmuştu. Bu uygulama Linux, Mac ve Windows üzerinden kaynak kodu olarak kullanılmaya başlanmıştı. Yeni sürümün ne zaman geleceği ise henüz açıklanmadı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here