Ana sayfa Güncel Windows 10 yapısında yeni değişiklikler yapıldı

Windows 10 yapısında yeni değişiklikler yapıldı

258
0
PAYLAŞ

Microsoft’un işletim sistemi olarak kullanılan Windows’un son sürümü Windows 10 bazı değişikliklerle kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Yapı 14965 Fast Ring isimli değişiklikler Slow Ring üzerinden yayınlandı. Gerçekleştirilen değişiklikler ise oldukça ilgi çekici oldu. 

Yenilikler hakkında bilgi veren Microsoft, yapılan değişiklikler sonucunda hangi özelliklerin kullanılabileceğini tek tek açıkladı. Yeniliklerin Microsoft Edge üzerinden kullanılabileceğini belirten Microsoft, açıklamalarına devam etti.

Windows 10 Yeni Güncellemede Neler Var

windows-10-yapisinda-yeni-degisiklikler-yapildiMicrosoft Edge üzerinden kullanılan yeni özelliklerden birisi EPUB kitaplarını okumak olacak. Bunun yanı sıra 3D Paint Prewiew uygulaması da kullanılabilecek. Yenilikler sayesinde Dosya Gezgini menüsünde bulunan PowerShell ve Get Office uygulamalarına da erişim sağlanabiliyor.

Power Shell yeni yapısı sayesinde cmd.exe komutunun da yerini almış oldu. Bu komutun artık Dosya Gezgini menüsünde de yer aldığı belirtilirken, konut satırına ulaşmak için Ayarlar>Kişiselleştirme>Görev Çubuğu sıralamasını izlemeniz gerekiyor.

Windows 10 hakkında gerçekleştirilen değişiklikler hakkında henüz Windows 10 Mobile tarafından bir açıklama yapılmazken, gerekli açıklamanın önümüzdeki hafta içinde gerçekleşmesi bekleniyor. Windows 10 işletim ssteminin bu yeni düzenlemelerin ardından nasıl tepkiler alacağı şimdiden merak konusu oldu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here