Ana sayfa Sosyal Medya Whatsapp popülerlikte Facebook ağını geride bıraktı

Whatsapp popülerlikte Facebook ağını geride bıraktı

250
0
PAYLAŞ

Whatsapp, hem Facebook’un gözde uygulamalarından birisi hem de anlık mesajlaşmada en çok kullanılan uygulama olarak biliniyor. Kullanıcı sayısı her gün biraz daha artan uygulama hakkında yapılan araştırma sonuçları şaşkınlık yarattı. 

Geçtiğimiz Salı günü gerçekleştirilen sosyal medya etkinliğinde önemli açıklamalar yapıldı. Facebook ve Whatsapp başta olmak üzere birçok uygulama üzerinde yapılan araştırma sonuçları özellikle Facebook açısından oldukça şaşırtıcı oldu.

Facebook Whatsapp’ın Gerisinde Kaldı

whatsapp-populerlikte-facebook-agini-geride-biraktiSosyal ağların kullanım oranları ile ilgili birçok ülkede gerçekleştirilen çalışmalar sonucunda birçok yerde Whatsapp’ın Facebook’un önüne geçtiği belirlendi. Söz konusu ülkelerden birisinin Hindistan olduğu açıklanırken, ülke genelinde Whatsapp kullanıcılarının 160 milyon, Facebook uygulamasının ise 155 milyon kişi tarafından kullanıldığı ifade edildi.

Uygulamanın bu kadar öne geçmesinin nedeni olarak, tüm iş alanlarında iletişim için Whatsapp kullanılması gösterildi. Öyle ki polis ekiplerinden öğretmenlere kadar birçok meslek Whatsapp üzerinden haberleşiyor.

Whatsapp’ın tercih edilme sebeplerinden birinin de SMS ile haberleşmenin çok masraflı olması buna karşın Whatsapp uygulamasının ücretsiz mesajlaşma sağlaması olduğu belirtildi. Hindistan başta olmak üzere 10’dan fazla ülkede Whatsapp Facebook’u geçmiş durumda.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here