Ana sayfa İnternet LinkedIn Rusya genelinde yasaklandı

LinkedIn Rusya genelinde yasaklandı

237
0
PAYLAŞ

İş dünyasının en büyük sosyal ağı olan LinkedIn, büyük bir şok yaşadı. İş dünyasında Facebook olarak adlandırılan ünlü site Rusya’da erişim engeli ile karşı karşıya kaldı. Rusya, ünlü sitenin ülke genelinde yasaklandığını açıkladı. 

İş dünyasında çok büyük bir yere sahip olan LinkedIn, profesyonel hayatta oldukça tercih ediliyor. Ancak bu dev platformun Rusya‘da kullanımı konusunda sürekli sıkıntılar çıkmaya devam ediyor.

Rusya’dan LinkedIn Açıklaması Geldi

linkedin-rusya-genelinde-yasaklandiRus Telekom firması olan Roskomnadzor firmasınca yapılan açıklamada, ülke genelinde LinkedIn platformunun artık devre dışında bırakılacağını belirtti. bu konuda son haftalarda ortada dolaşan dedikoduların gerçekliğini ortaya çıkartan firma, LinkedIn’ın Rusya’da yaşayan kullanıcılarının kişisel verilerini topladığını ancak bu durumun ülke yasalarına aykırı olduğunu açıkladı.

Rus şirketin yaptığı açıklamanın ardından bir açıklama da LinkedIn’dan geldi. Ünlü site, kullanıcılarının kişisel bilgilerini asla toplamadığını ve söz konusu bilginin yanlış bir ofisten kaynaklandığını söyledi. Ancak platformun bu konuda tam olarak tatmin edici bir açıklamada bulunmaması kafaların karışmasına neden oldu. Platformun Rusya genelinde çok tercih edilen bir uygulama olmadığını belirten yetkililer, bu kararın çok etkili olmayacağının da altını çizdi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here