Ana sayfa Sosyal Medya Facebook canlı yayında bağış toplayacak

Facebook canlı yayında bağış toplayacak

335
0
PAYLAŞ

Sosyal medya dendiğinde akla gelen ilk ağ olan Facebook, yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Sosyal ağın en son ürünü ise canlı yayında bağış toplama sistemi oldu. Yeni özellik sayesinde kar gütmeyen birçok yardım kuruluşu canlı yayınla Facebook üzerinden bağış toplayabilecekler. 

Facebook, söz konusu olan özelliği Live video uygulaması üzerinden gerçekleştirecek. Şimdilik sadece belirli kuruluşların kullanabileceği özellik kapsamında Live videolarının yan kısmında bir düğme belirecek ve bu düğmeye basıldığı zaman bağış toplama işlemi başlayacak.

İlk Etapta 750 bin Kuruluş Yararlanacak

facebook-canli-yayinda-bagis-toplayacak1Facebook bu yeni özelliğini şu anda belirlediği 750 bin kuruluş ile gerçekleştirecek. Kar amacı olamayan bu kuruluşlar düzenledikleri canlı yayın videolarıyla birlikte bağış toplayabilecek.

Yardım kuruluşları kısa bir süre sonra bağış toplama özelliğinden yararlanacaklar ancak bireysel gerçekleştirilecek işlemler için biraz zaman olduğu belirtiliyor. Facebook‘un bu özelliği bireysele açtıktan sonra aynı Youtube‘da olduğu gibi video yayınlayarak içerikler üzerinden para kazanma imkanı sağlanacak. bu özelliği sayesinde Facebook’un kullanıcı sayısında ciddi bir artış olması bekleniyor. Gidişata göre kısa süre içinde Facebook üzerinden de video kanalları açıldığını görmek sürpriz olmayacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here