Ana sayfa Güncel Microsoft, Linux vakfına katıldığını açıkladı

Microsoft, Linux vakfına katıldığını açıkladı

253
0
PAYLAŞ

Microsoft yaptığı bir açıklama ile herkesi şaşkına çevirdi. Dünya yazılım devi olan Microsoft, Linux Vakfı’na katıldığını açıkladı. Konu hakkındaki açıklama New York’ta düzenlenen Connect konferansında yapıldı. 

Bill Gates tarafından inşa edilen evde düzenlenen konferansta Microsoft’un Linux vakfına platin üye olarak katıldığı belirtildi. Platin üyeliği üç seviye olarak hazırlanan vakfın en üst seviyesi olduğu ifade edildi.

Microsoft Linux Vakfının Platin Üyesi Oldu

microsoft-linux-vakfina-katildigini-acikladiVakfın hiçbir kar amacının olmadığı, sadece bazı projeler için bağış topladığı biliniyor. Üç seviye olarak üye alan vakfın en üst seviyesinin Platin üyelik olduğu biliniyor.

Vakfa platin üye olan Microsoft‘un hali hazırda bulunan açık kaynak kodlu bir projeye her yıl düzenli olarak 500 bin dolar bağış yapacağı öğrenildi. Bir süredir Linux ile daha sıcak ilişkiler içinde olan Microsoft’un vakfa da üye olması iki eski düşmanın artık dost olmaya başladığı söylentilerinin ortaya çıkmasını sağladı.

Microsoft‘un Linux Vakfına katılarak bağışta bulunmaya başlaması, iki devin artık eskiden yaşadıkları sorunlarını kapatma kararı almaları olarak değerlendirildi.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/tekcom/public_html/wp-content/themes/Newsmag/includes/wp_booster/td_block.php on line 997

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here