Ana sayfa Güncel Samsung, Android 7 Güncellemesi Durdu

Samsung, Android 7 Güncellemesi Durdu

319
0
PAYLAŞ

Beklenen güncelleme durduruldu. Samsung Galaxy s7 ve s7 edge modelleri için beklenmekte olan Android 7.0 güncellemesinin durdurulduğu bildirildi. Beklenen güncelleme Android 7.0 sürümü bazı ülkelerde dağıtılmaya başlandığı ama diğer yerlerde ertelendiği söylendi.

Geçen hafta Samsung firması tarafından Galaxy S7 ile S7 edge akıllı telefonları için dağıtımına başlanan ve beklenti içine girilen ayrıca bazı ülkelerde de kullanıma sunulmuş olan Android 7.0 Nougat güncellemesi bugün ertelendi ve güncelleme yeniden beta olarak görüntülenmeye başlandı.

Güncellemenin G9350ZCU2ZQA4 numarasıyla dağıtılmaya başlandığı fakat aniden yeniden beta olarak yayınlanmaya başlandığı söylenirken, bu duruma kullanıcıların çok üzüldüğü ve hayal kırıklığı yaşadığı belirtildi.
Neden Ertelendi?

Samsung resmi olarak kullanıcılarına sunduğu Android 7.0 güncellemesi oldukça büyük heyecan uyandırmıştı. Fakat güncelleme aniden durduruldu. Android 7.0 güncellemesinin neden durduğu ile ilgili şimdilik bir açıklama yok. Bu konuda yapılan araştırmaların ise devam ettiği söyleniyor.

Ancak Samsung geçen hafta açıklama yaparak Türkiye’de bulunan kullanıcılarına kısa bir zaman sonra Galaxy S7 Android 7.0 güncellemesini dağıtılacağını duyurarak şimdide birden bire güncellemeyi askıya almasının sebebinin güncellemede olan bazı hatalardan dolayı kaynaklandığı belirtiliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here